Dantų chirurgija – tai labai plati odontologijos sritis, kuri apima ne tik dantų, bet ir kitų burnos ertmės patologijų diagnostiką bei chirurginį gydymą.

 

Viena dažniausiai atliekamų burnos chirurgijos procedūrų yra dantų šalinimas. Nors dažniausiai stengiamasi išsaugoti dantis ir juos gydyti, kartais nutinka taip, kad danties šalinimas yra neišvengiamas dėl tam tikrų priežasčių (stipriai suiręs danties vainikas, danties arba jo šaknies lūžis, periodontitas, pūlingi procesai aplink danties šaknį). Taip pat, danties šalinimas gali būti reikalingas, kai norima suformuoti taisyklingą sąkandį. Protiniai dantys gali būti šalinami dėl netaisyklingo jų dygimo, sąlygojančio prastėjančią gretimų dantų būklę ar sąkandžio pakitimus.

Aprašymas

Dantų kiuretažas atliekamas esant periodonto patologijai. Kartais įprastos burnos higienos išlaikyti sveiką periodontą neužtenka, tuomet atliekamas kiuretažas, kurio metu su vietine nejautra išvalomos apnašos, nuimami akmenys, išvalomas uždegiminis granuliacinis audinys, nulyginamas danties šaknies paviršius, praplaunama medikamentais. Tokia procedūra ženkliai pagerina dantenų būklę, o kartais leidžia išvengti ir rimtų periodontinių operacijų.

 

Lopo operacija skirta periodontito gydymui. Jos metu nuo dantų ir šaknų atkeliamas tam tikras dantenų sluoksnis, vadinamas dantenų „lopu“, išvalomi uždegiminiai audiniai, podanteniniai akmenys, atliekamas kaulo ir dantenų formavimas, siekiant pašalinti susidariusias kišenes. Viską atlikus dantenos grąžinamos į vietą ir susiuvamos.

 

Minkštųjų audinių plastika – tai dantenų priauginimo procedūra. Operacija gali būti atliekama esant dantenų recesijoms (dantų kaklelių ar šaknų apsinuoginimui dėl dantenų atsitraukimo) ar siekiant estetiško vaizdo apie dantų protezus ar implantus. Trūkstami audiniai gali būti paimami iš šalia esančių audinių, kur jų netrūksta, gomurio; savų audinių alternatyva – pakaitinė membrana, iš kurios susiformuoja dantenos.

 

Gingivektomija – tai procedūra, kurios metu pašalinama dalis dantenų. Ji atliekama dėl dantenų uždegimų ar esant dantenų pertekliui.

 

Cistų šalinimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinama kaule ar minkštuosiuose audiniuose susidariusi cista. Cista – tai ertmė, dažniausiai matoma kauliniame audinyje šalia dantų šaknų. Joje kaupiasi granuliaciniai cistos audiniai, pūliai. Augdama cista ardo aplink save esančius audinius.

 

Dažniausia cistų susidarymo priežastis – infekcija dantų šaknų kanaluose dėl negydytų ar nekokybiškai gydytų dantų šaknų kanalų.

 

Retinuotų dantų šalinimas – tai procedūra, kurios metu šalinami pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių negalintys išdygti dantys. Dažniausiai retinuoti būna protiniai dantys, viršutiniai iltiniai, apatiniai prieškrūminiai ir virškomplektiniai dantys. Dažniausios retinuotų dantų priežastys – vietos trūkumas dantų lanke, netaisyklingai dygstantys dantys ar per anksti pašalinti pieniniai dantys.

Specialistai

Blank Image

Adomas Sabulis

Gydytojas odontologas (burnos chirurgija)

Blank Image

Mantas Matiukas

Gydytojas odontologas (burnos chirurgija)

Dantų gydymas
Dantų implantacija
Skaitmeninis protezavimas
Dantų protezavimas
Estetinis dantų plombavimas
Dantų tiesinimas
Profesionali burnos higiena
Burnos chirurgija
Dantų šaknų kanalų gydymas, pergydymas
Diagnostika