Dantų tiesinimas, kitaip vadinamas ortodontiniu gydymu, taikomas tuomet, kai norima atstatyti netaisyklingai išdygusius dantis, atlikti sąkandžio korekcijas ir sugrąžinti estetišką šypseną. Taisyklingam dantų išdėstymui burnoje bei sąkandžiui reikšmę turi begalė veiksnių: per anksti pašalinti pieniniai dantys, įpročiai (pavyzdžiui, kvėpavimas per burną), netaisyklingas rijimas ar tiesiog genetika. Ortodontinis gydymasi nėra apribojamas dėl amžiaus, todėl gali būti taikomas tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Aprašymas

Pagrindiniai dantų tiesinimo būdai: 

  1. Kapos
  2. Breketai
  3. Dantų plokštelė

 

Kapos. Tai inovatyvus ir šiuolaikiškas dantų tiesinimo būdas, kai gydoma naudojant skaidrias, individualiai pagamintas plokšteles. Jos itin plonos, skaidrios, todėl beveik nepastebimos. Taip išvengiama pagrindinio ortodontinio gydymo nepatogumo – nepatrauklios išvaizdos. Be to, jos nesukelia sunkumų dantų priežiūrai (valgant ar valant dantis pacientas kapas tiesiog išsiima).

Kapos pritaikomos kiekvienam pacientui individualiai – dantys palaipsniui juda į reikiamą vietą, kol pasiekiamas norimas efektas. Skaitmeniniu būdu numatoma, kaip kiekviena kapa keis dantų padėtį ir koks bus galutinis gydymo rezultatas.

 

Breketai. Breketai yra bene populiariausias ir plačiausiai naudojamas būdas tiesinti dantis. Jie uždedami ir užfiksuojami ant dantų gydymo pradžioje ir nuimami tik tuomet, kai gydymas yra baigiamas. Tai vienas populiariausių pasirinkimų dantų tiesinimui, tačiau turi ir savų minusų – sunkiau valyti ir prižiūrėti dantis, nes negalima nusiimti valgant ar valantis.

Metaliniai breketai, nepaisant jų mažiau estetiškos išvaizdos, puikiai sulygiuoja dantis ir sprendžia sąkandžio problemas. Tie, kas pageidauja mažiau pastebimų breketų, renkasi keramikinius, beligatūrinius ar liežuvinius breketus.

 

Dantų plokštelėsDantų plokštelė gaminama individualiai pacientui – jos pagrindas gaminamas iš plastmasės, kuri tvirtinama prie gomurio kartu su metaliniu lankeliu, skirtu dėti ant dantų linijos. Toks tiesinimo būdas dažniausiai taikomas vaikams, kuriems dažnai sąkandžio problemos dar yra gan lengvai pataisomos.

Specialistai

Blank Image

Indrė Narbutytė

Gydytoja odontologė - ortodontė

Dantų gydymas
Dantų implantacija
Skaitmeninis protezavimas
Dantų protezavimas
Estetinis dantų plombavimas
Dantų tiesinimas
Profesionali burnos higiena
Burnos chirurgija
Dantų šaknų kanalų gydymas, pergydymas
Diagnostika