DANTŲ ŠAKNŲ KANALŲ GYDYMAS (ENDODONTIJA), PERGYDYMAS

 

Endodontija – tai odontologijos sritis, kuri rūpinasi danties viduje esančia pulpa („nervu”), šaknimis ir juos supančiais audiniais. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – išvalyti danties kanalus, sunaikinti juose esančius mikroorganizmus ir apsaugoti dantį nuo galimos infekcijos. Kai mikroorganizmai ar jų toksinai patenka į šaknų kanalus ir užkrečia danties nervą bei minkštimą (pulpą), prasideda uždegimas, kuris vadinamas pulpitu. Patologinius procesus pulpoje gali sukelti ir kiti fiziniai, cheminiai veiksniai ar traumos.

 

Lėtinio pulpito metu skausmų galima ir nejusti, tačiau esant ūmiam pulpitui pasireiškia itin stiprūs skausmai, suintensyvėjantys vakarais ar naktį, sunkiai numalšinami vaistais, taip pat dažnai pasireiškia jautrumas šalčiui ar karščiui. Jeigu šaknų kanalai nebus gydomi, mikroorganizmai, esantys pulpoje, skverbsis virš šaknies viršūnės ir taip formuos uždegimą aplink esančiuose audiniuose. Tokiu būdu, laikui bėgant, iššaukiamas  periodontitas ar kaulo tirpimas.

Aprašymas

Pagrindinių endodontinių pakitimų priežastys:  

  • Dantų ėduonis , kuris ilgai negydomas pasiekia gilesnius danties audinius.
  • Daug odontologinių procedūrų, taikytų vienam dančiui (pavyzdžiui, daug kartų keistos didelės plombos).
  • netaisyklingas  sąkandis, dantų griežimas, kuris lemia nuolatinį dantų traumavimą.
  • Danties trauma, dėl kurios buvo sutrikdyta danties nervo, limfos ir kraujo apytaka.

 

Endodontinio gydymo procesas

Atlikus rentgeno nuotrauką, gydytojas įvertina reikiamą gydymą. Atlikus nuskausminimą, šaknų kanalai kruopščiai išvalomi, apdorojami cheminėmis medžiagomis ir plombuojami, o danties vainikas atstatomas vainikėliu arba plomba. Gydymui gali reikti ir kelių vizitų, priklausomai nuo infekuoto danties būklės.

 

Endodontinis pergydymas

Kartais gali prireikti endodontinio pergydymo. Dažniausios priežastys: nekokybiškai atliktas endodontinis gydymas ir ne iki galo išgydyta infekcija kanale, antrinis ėduonis dėl nekokybiškos vainiko konstrukcijos. Tokiais atvejais iš šaknų kanalų pašalinama sena plombinė medžiaga, kanalai pakartotinai valomi ir užpildomi nauja plombine medžiaga. Danties vainikas atstatomas plomba ar vainikėliu.

 

Mikroskopo svarba endodontiniam gydymui

Sėkmingam endodontiniam gydymui ar pergydymui reikalingas mikroskopas. Mikroskopas garantuoja padidintą matomumą bei gerą darbinio lauko apšvietimą, todėl galima aptikti pačius smulkiausius kanalus, kokybiškai pašalinti seną užpildą pergydant ar atlikti kitas reikiamas procedūras.

Specialistai

No items found

Dantų gydymas
Dantų implantacija
Skaitmeninis protezavimas
Dantų protezavimas
Estetinis dantų plombavimas
Dantų tiesinimas
Profesionali burnos higiena
Burnos chirurgija
Dantų šaknų kanalų gydymas, pergydymas
Diagnostika