Dantų protezavimas – tai trūkstamų dantų, dantų eilių atkūrimas protezais. Dantų protezavimas taikomas tuomet, kai dantų pažeidimai yra dideli, o įprastu plombavimu defektų atstatyti nebeįmanoma. Dantų netekimas dėl įvairiausių priežasčių sukelia diskomfortą, nepasitikėjimą savimi, sutrinka ir kramtymo funkcija. Taigi dantų protezavimas = kokybiškas gyvenimas, kramtymo funkcijos atstatymas ir estetiškos šypsenos atkūrimas.

 

Dantų protezų rūšys:

  1. Fiksuoti protezai (vainikėliai, tiltai, daliniai vainikėliai, įklotai, užklotai, laminatės);
  2. Išimami daliniai ir pilni protezai (lanko atraminiai protezai, plokštelės).

Aprašymas

FIKSUOTI DANTŲ PROTEZAI

 

Fiksuotais protezais efektyviai atkuriama danties kramtymo funkcija ir estetika.

 

  • Vainikėliai. Tai protezavimo būdas, kai protezai (karūnėlės) yra pricementuojami prie pažeistų savų dantų arba tvirtinami ant implanto, kuris pakeičia prarasto danties šaknį. Tokie protezai yra pritaikomi kiekvienam pacientui individualiai ir gaminami dantų technikos laboratorijoje. Vainikėlių priežiūra tokia pati kaip ir natūralių dantų, tad nesukelia diskomforto bei nereikalauja papildomų pastangų. Šie protezai gaminami iš įvairių medžiagų: populiariausios iš jų – cirkonio oksido ir cirkonio keramika, stiklo keramika bei metalo keramika.

 

  • Tiltai. Ši technologija naudojama tada, kai yra netekta daugiau, nei vienas dantis. Pasirinkus šį protezavimo būdą yra šlifuojami atraminiai dantys, ant kurių bus fiksuojamas protezas; vidurinėje dalyje bus tvirtinami dirbtiniai dantys. Tiltinės konstrukcijos įmanomos ir ant implantų. Dantų tiltams naudojamos tokios pat medžiagos kaip ir gaminat vainikėlius.

 

  • Keramikos užklotai ir įklotai. Tai mikroprotezai, kurie įcementuojami į dantį, prieš tai jį apšlifavus. Tai puiki alternatyva plomboms. Užklotai ir įklotai, skirtingai nei helio plombos, nekeičia spalvos, formos, lėčiau dėvisi, pasižymi lengviau išvengiamu mikroplyšių atsiradimu. Pasirinkus šį protezavimo būdą dantis apsaugomas nuo galimo skilimo ir antrinio karieso atsiradimo.

 

  • Porceliano laminatės. Esant danties formos ar spalvos defektams rekomenduojame rinktis danties restauraciją ypač tvirtomis, ilgaamžėmis bei idealia estetika pasižyminčiomis porceliano laminatėmis. Pasitelkdamas dantų technikos laboratorijoje sukurtas ypač plonas porceliano laminates, odontologas gali idealiai atkurti danties morfologiją, pakoreguoti spalvą, dydį, formą, atstatyti nuskilusius ir nudilusius dantis, uždaryti tarpelius tarp dantų ar netgi šiek tiek patiesinti pasisukusius dantis.

 

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

 

Šis protezavimo būdas taikomas tuomet, kai siekiama mažiausios protezavimo kainos. Deja, šios rūšies protezai neužtikrina ilgaamžiškumo, komforto. Išimami dantų protezai nesustabdo amžinio žandikaulio nykimo, neužtikrina pilno kramtymo funkcijos atkūrimo, gali lemti burnos gleivinės dirginimą, žaizdelių atsiradimą. Šie protezai dažnai sukelia sunkumus kramtant, kalbant bei reikalauja specifinės priežiūros.

Specialistai

Blank Image

Gabrielė Vilma Bugelevičienė

Gydytoja odontologė - ortopedė

Dantų gydymas
Dantų implantacija
Skaitmeninis protezavimas
Dantų protezavimas
Estetinis dantų plombavimas
Dantų tiesinimas
Profesionali burnos higiena
Burnos chirurgija
Dantų šaknų kanalų gydymas, pergydymas
Diagnostika