Inovatyvios Odontologijos ir Implantologijos Centras

Odontologijos klinika panevėžyje

 

Sedacija (dalinė anestezija) – tai medikamentais sukeltas sąmonės slopinimas, pasireiškiantis mieguista būsena arba miegu, iš kurio pacientą galima lengvai pažadinti. Sedacija padededa išvengti streso, atsipalaiduoti, nejausti baimės. Pacientas nesirūpina, kas vyksta aplink jį ir pačios operacijos visiškai arba dalinai neatsimena. Esant ramiam ir atsipalaidavusiam pacientui, optimalias sąlygas susikaupti ir operuoti turi chirurgas.

Iš karto po operacijos pacientas būna išbudęs, sąmoningas, tačiau kurį laiką dar gali jausti mieguistumą, lengvą koordinacijos trūkumą, būna sunku sutelkti dėmesį, prisiminti kai kurias su operacija susijusias detales. Todėl po sedacijos  griežtai draudžiama vairuoti, yra reikalingas lydintis asmuo. Patartina tądien nebeplanuoti svarbių susitikimų, egzaminų ir kitokios atsakingos veiklos.

Aprašymas

Kokiais atvejais rekomenduojamas gydymas, taikant sedaciją:

✔️Pacientams, kurie jaučia nekontroliuojamą odontologinio gydymo baimę, kuriems išreikštas stiprus pykinimo refleksas

✔️Kuomet planuojamas ilgos trukmės, didelės apimties ar sudėtingas gydymas

✔️Vaikams, su kuriais nepavyksta susitarti gydymui įprastomis sąlygomis

 

Ką reikia žinoti prieš sedacijos procedūrą?

Operacijos dieną nevalgykite 6 valandas ir negerkite 4 valandas iki sedacijos. Apsirenkite patogiai, nevaržančiais drabužiais su lengvai atraitojamomis rankovėmis.

Sedaciją atlieka ir pacientą visos procedūros metu stebi gydytojas anesteziologas – reanimatologas. IOIC klinika turi licenziją ir visas šiuolaikines priemones, reikalingas saugiai atlikti sedaciją.

Kainos

Sedacija